Internationella kommitténs ledamöter

Inger Sundström (Ordf.)
Arkitekt SAR/MSA, fd Stadsbyggnadschef

Ulvebergsvägen 10

471 30 SKÄRHAMN

Tel (bost.) 0304-67 11 00

Tel (mob.) 070-675 51 01

Epost (arb.) inger.sundstrom@frotorp.se

 

 

Tommie Eriksson (vice ordf.) 

Miljö- och stadsbyggnadschef, Ekerö kommun

Box 205

178 23 EKERÖ

Tel (arb.) 08-12457137

Tel (bost.) 0176-23 30 52

Tel (mob.) 073-660 41 37

Epost (arb.) tommie.eriksson@ekero.se

 

Sofie Rosell Güler

Planarkitekt

Uppsala kommun

Stationsgatan 12

753 75 UPPSALA

Tel (arb.) 018-7274785

Tel (bost.) 018-24 20 09

Tel (mob.) 070-172 19 29

Epost (arb.) sofie.rosell-guler@uppsala.se

 

Patrik Berglin

Trafikplanerare/specialist

Exploateringskontoret, Miljö och Teknik

Box 8189

104 40 STOCKHOLM

Tel (arb.) 076-122 64 79

Tel (bost.)

Tel (mob.) 076-122 64 79

Epost (arb.) patrik.berglin@stockholm.se

 

Mona Hellman

Byggledare/belysningsingenjör

ÅF Lighting, Göteborg

Toredalsgatan 94

417 28 GÖTEBORG

Tel (arb.) 010-505 47 16

Tel (bost.) 031-22 68 69

Tel (mob.) 073-042 24 56

Epost (arb.) mona.hellman@afconsult.com

 

Agneta Niklason

Arkitekt MSA

Arkreativa AB, Ljusdal

Tingsgatan 13A

827 33 LJUSDAL

Tel (arb.) 0651-10385

Tel (bost.) 0651-101 15

Tel (mob.) 070-638 19 56

Epost (arb.) agneta@arkreativa.se

 

Erika Persson

Exploateringsingenjör, Kävlinge kommun

Kommunkansliet – Strategiska avdelningen

244 80 KÄVLINGE

Tel (arb.) 046-73 90 16

Tel (bost.)

Tel (mob.) 073-613 80 18

Epost (arb.) erika.persson@kavlinge.se

 

Gunnar Persson

Expert – bostads- och stadsutveckling

Förvaltnings AB Framtiden

Johanneberg Science Park

Sven Hultins Plats 2

412 58 GÖTEBORG

Tel (arb.) 031-773 75 50

Tel (bost.)

Tel (mob.) 070-761 22 10

Epost (arb.) gunnar.persson@framtiden.se

 

Åke Persson

Senior Advisor i KT, lantmäterikonsult, expert 3D

Åke Persson Lantmäterikonsult AB

Fylkeskungavägen 97

269 96 BÅSTAD

Tel (arb.)

Tel (bost.)

Tel (mob.) 073-707 17 74

Epost (arb.) ake.persson@lantmaterikonsult.se

 

Marcus Söderström

Mark- och exploateringsingenjör

Stadsbyggnadskontoret/Mark- och exploatering

601 81 NORRKÖPING

Tel (arb.) 011-15 34 85

Tel (bost.)

Tel (mob.) 070-914 54 18

Epost (arb.) marcus.soderstrom@norrkoping.se