Kommittén för hållbar stadsbyggnads ledamöter

Malin Rizell (ordförande och Stadsbyggnadsdagarna)
Grupp och kontorschef

Ekologigruppen, Lund

Tel (arb.) 046-10 67 42

Epost (arb.) malin.rizell@ekologigruppen.se

 

Andreas Severinsson (vice ordförande)
Avdelningschef Stadsutveckling

Kretslopp och vatten, Göteborgs Stad
Tel (arb.) 031-368 27 02

Epost (arb.) andreas.severinsson@kov.goteborg.se

 

Magdalena Lindfeldt

Planeringsarkitekt

Eskilstuna kommun

Tel 070-1672276

Epost (arb) magdalena.lindfeldt@eskilstuna.se

 

Agneta Sundberg (tidskriften Stadsbyggnad och Stadsbyggnadsdagarna)
Senior konsult

Tel 070-635 50 92

Epost (arb.) agneta.kristina.sundberg@gmail.com

 

Mattias Bjellvi
Stadsarkitekt, Plan- och byggchef

Plan- och byggförvaltningen, Perstorps kommun

Tel (arb.) 0435-391 79

Epost (arb.) mattias.bjellvi@perstorp.se

 

Josefin Kaldo 
Planchef

Samhällsbyggnadsförvaltningen, Trollhättans Stad

Tel (arb.) 0520 – 49 65 91

Epost (arb.) josefin.kaldo@trollhattan.se

 

Kristina Adolfsson (tidskriften Stadsbyggnad)

Arkitekt SAR/MSA

Innovark AB
Stockholm

Tel (arb.) 070 – 165 93 38

Epost (arb.) kristina.adolfsson@innovark.se

 

Ulrika Edlund (sekreterare och Stadsbyggnadsdagarna)

Planeringsarkitekt

Sweco Sverige AB, Sundsvall

Tel (arb.) 070-190 35 80

Epost (arb.) ulrika.edlund@sweco.se